האלמנה

כבר כשנכנסו לדירה, לפני שנה וחצי- היה בה משהו מרתיע. למדתי מיד שיש לה שני ילדים, ושההורים שלה עוזרים לה איתם. היא כמעט תמיד נמצאת שם- בכניסה לבניין או במעלית, עייפה וגדולת גוף. מקשרים בועד הבית למדתי שהיא אלמנה.
היא לא נתנה לי הרבה סיבות לחבב אותה. בתחילה לא היתה מחזירה לי שלום, ולפעמים התגובה שלה היתה לבחון אותי באיזו עצבנות ומבט כועס. הילדים שלה הם השכנים היחידים שאי פעם עשו לי רעש- הם גרים בקומה מתחתינו, ולאורך שעות יכולים לרוץ הלוך ושוב במסדרונות הארוכים ליד המדרגות ולצעוק. מעולם לא שמעתי אותה מבקשת מהם להכנס פנימה. כששיפצנו את הדירה היא הגיעה לכאן יום אחד בכעס איום שהריח של הצבע מפריע לה. א' היה קצת בשוק ואמר לה שהנה הוא סוגר את הדלת. הגזברית סיפרה לנו שלא פעם היא לא משלמת ועד בית ונאלצים לוותר לה כי היא אומרת "קשה לי, אני אלמנה". התחלתי לפתח כלפיה קוצר רוח.
לפני כמה זמן כנראה משהו השתנה- אולי משהו בה, אולי מזג האוויר החם שמוציא יותר ויותר שכנים מבוגרים לשבת בערב על הספסלים מחוץ לבנין- פתאום התחילה להיות חביבה מאוד. תמיד מקדימה לומר שלום,לשאול מה נשמע. הופתעתי מהשינוי אבל אני זורמת עם זה.
לפני כמה ימים עליתי במעלית איתה ועם שני הילדים שלה. הפטפטן שבהם שיתף אותי בתרגילי חשבון שהוא יודע לעשות, והראיתי התפעלות כנדרש. המעלית הגיעה לקומה שלהם, היא פתחה את הדלת אבל הילד נשאר ופצח בתרגיל חדש מולי, מצפה לתגובה. שיבחתי אותו, והיא פתאום התנערה.
"בוא כבר, אתה מעכב אותה" והעיפה מבט בעיניים שלי. "מישהו מחכה לה בבית".
הם יצאו,המעלית עלתה עוד קומה, צעדתי את המסדרון הארוך ופתחתי את הדלת כדי לחבק את א'. חזק, הכי חזק שרק אפשר.

2 תגובות על ״האלמנה״

  1. השוואות למקרים קשים יותר תמיד גורמים לנו להעריך יותר את מה שיש…לי קצת עצוב על האלמנה המורמרת כי תחשבי שהילדים לא רק איבדו אבא אלא כנראה את דמות האמא שהייתה שם לפני…

    Liked by 1 person

  2. לא חשבתי על זה בכלל… אני תוהה אולי תמיד היתה ככה, אבל באמת אין לדעת. הילדים אגב נראים תמיד מבסוטים, אבל הם קטנים יחסית וכנראה לא רואים את מה שאני רואה.

    אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s