בית שמש

אמרתי בעבר

ואני חושבת שזה חשוב לעמוד מאחורי המילים

 

אם קרסול של ילדה בת שמונה מגרה מינית אדם כלשהו, ועלול להביא אותו לדבר עבירה-

הבעיה היא בוודאות אצלו ולא אצל הילדה המסכנה.

להרחיק את הילדות או להלביש אותן בעוד שכבות משול לכליאת כל הילדים בבית משום שבשכונה מסתובב פדופיל- כולם יודעים מי הוא- אבל במקום לכלוא אותו ולטפל בו- הילדים הקטנים נאלצים להשאר בבתים.

 

הויכוח על מקומה של אישה ביהדות, בת-מלך-פנימה-קול-אישה-בערווה מתיש אותי. אין דרך לגשר על הפער התרבותי וגם אין צורך. אני לעד אחשוב שלמנוע מאישה לשיר או להתלבש כרצונה זו השפלה מרתיחה, ומנגד יהיו נשים שיגידו שזהו כבוד האישה בשיא תפארתו. בסדר- זה בסדר שהן חושבות ככה וכל עוד הן מרוצות ומוכנות לקחת על עצמן את האיסורים האלו אין פה שום דבר פסול. אבל ברגע שמישהו כופה עלי את ה"כבוד" הזה, שלא יתפלא שאני נעמדת ומתחילה לשיר.

 

התקריות באוטובוסים מרגיזות ממש, אבל קיים בי שביב של תקווה שזה מה שיוביל למרד החילוני שכבר שנים מבושש להגיע. אולי העם המעורר אחרי הקיץ הלוהט הזה יבין שעובדים עלינו בעיניים, שהנציגים שאנחנו בחרנו במו אצבעותינו בהליך הדמוקרטי, מוכרים אותנו לחרדים משיקולי שמירה על הכסא. תכננתי ללכת למחאה הספונטנית שהתעוררה- פשוט לעלות על קווי מהדרין בערים הגדולות.

בתחילה, התלבטתי, תוהה אם אין זו התגרות לשמה, אבל אז קרו שני דברים- התחילו לזרום אלי סיפורים של חברות ומכרות, שאוטובסים כאלו לא מעלים אותן, וגם פתאום הבנתי- מה שלא מדברים עליו במדינה הזאת מספיק זמן- הופך לסטטוס-קוו. אם עכשיו לא תקום מהומת אלוהים על האירועים האחרונים בבית שמש ובקווי אגד ודן- לא יעבור הרבה זמן עד שלא יהיה אפשר לשנות יותר כלום.

 

ועכשיו זה בדיוק הזמן לקום ולומר שפה לא תהיה מדינה חרדית, שפה תהיה מדינה שמכבדת אורח חיים חרדי וגם חילוני, ובהתקדם השנים והנאורות אולי גם נצליח לפרק את המונופול הזה על היהדות- את ההשתלטות החרדית הזו על מוסד הרבנות ובעיקר על מוסד הנישואין, ויבוא יום וגם פה יותרו נישואים אזרחיים. היהדות היא דת יפה ובאופן אישי כן חשובה לי, אבל לאף אחד אין זכות להשתלט על הדת שלי ככה, גם אם הוא רב גדול בתורה עם עדת מעריצים נאמנים ושושלת שמגיעה עד הגאון מוילנה.

 

שומעים הרבה בזמן האחרון, שזהו קו פרשת המים. מכאן העניינים יכולים לזרום לאחד משני הכיוונים, ומי שימשוך חזק יותר עכשיו- ישאר מנצח לתמיד. לא ברור איך פלח אוכלוסיה כה קטן מסובב את ממשלות ישראל לדורותיהן על האצבע הקטנה, אבל עוד לא הרבה זמן נהיה אנחנו, החילונים-מסורתיים-דתיים-לייט-כיפות-סרוגות, נהיה אנחנו המיעוט בארץ שחורה שחורה שחורה… זו קריאה אחרונה לרכבת שנוסעת לישראל נאורה ומתקדמת, ופשוט אסור לפספס.

2 תגובות על ״בית שמש״

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s